Aktualności
2017-05-15

Polecamy artykuł: Wyposażenie wyremontowanej przestrzeni...

...czyli jak poradzić sobie z doborem kolorystyki w gotowym wnętrzu?

W październiku 2016 uczestniczyliśmy w wyposażaniu jednej z części Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu. Przed przystąpieniem do realizacji przyjechaliśmy na wstępny rekonesans, by doprecyzować informacje o wyposażeniu. Weszliśmy do wyremontowanej części szpitala, gdzie mogliśmy oglądać już zaprojektowane i częściowo wykonane wnętrza: każde z trzech pięter odznacza się charakterystyczną dla danego poziomu kolorystyką i rysunkowymi ściennymi grafikami, przedstawiającymi sympatyczne postaci ze znanych wierszyków dla dzieci Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Naszym zadaniem, poza samym doborem właściwych sprzętów i mebli, było określenie ich kolorystyki i dopasowanie do istniejącego już projektu. Rzecz pozornie banalna – cóż bowiem może być trudnego we wskazaniu koloru z próbnika?

Faktycznie, z jednej strony narzucone kolory we wnętrzu wskazały paletę kolorystyczną, z której należało korzystać bez szkody dla estetyki wnętrz. Z drugiej jednak strony wiedziałam, że każdy z producentów ma swój próbnik kolorów, wykonuje produkty z różnych materiałów i według własnego stylu. W branży takiej jak moja - tworzeniu przestrzeni pracy, odpoczynku, komfortu dla dziesiątek ludzi o różnych zadaniach - nie sposób wybrać tylko jednego producenta sprzętu.

 

czytaj dalej...

Zdjęcia:
Copyright 2011 Formed | projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij

Facebook