Fotel do dializ

Fotel do dializ i krwiodawstwa typ TT-005 został skonstruowany z myślą o pacjentach spędzających wiele czasu w fotelu w trakcie wykonywania długotrwałych zabiegów i terapii. Dlatego fotel jest bardzo wygodny a mechanizmy regulacyjne umożliwiają zmianę pozycji siedzącej lub leżącej. Realizowane jest to poprzez siłowniki elektryczne regulujące wysokość siedzenia, kąty oparcia pleców i segmentu nóg sterowane przez pacjenta za pomocą pilota przewodowego. Możliwe jest również sterowanie segmentem pleców i nóg za pomocą jednego przycisku (funkcja autokontur). Centralna blokada kół uruchamiana jest dźwignią nożną. Fotel jest bardzo stabilny i umożliwia wykonywanie na nim w sytuacjach krytycznych reanimacji.


Parametry wyrobu mogą być zmienione przez producenta z uwagi na rozwój techniczny wyrobu, a także w celu spełnienia indywidualnych wymagań użytkowników.
Zdjęcia i rysunki wyrobów stanowią jedynie materiał poglądowy i mogą różnić się od gotowego produktu, szczególnie wyroby wykonywane na indywidualne życzenie zamawiającego.

 

Wymiary:  
Długość całkowita
 2070 mm
Szerokość całkowita
 950 mm
Szerokość siedziska
 560 mm
Długość podłokietnika
 585 mm
Szerokość podłokietnika
 185 mm
Regulacja podnóżka
 240 mm
Wysokość minimalna
 620 mm
Wysokość maksymalna
 750 mm
Zakresy regulacji segmentów:  
Regulacja nachylenia oparcia pleców
 80° do -10°
Nachylenie siedziska
 10°
Regulacja nachylenia segmentu nóg
 10° do -75°
Pozycja Trendelenburga
 10°
Waga:  
Waga całkowita
 80 kg
Maksymalne bezpieczne obciążenie
 180 kg

 

Parametry wyrobu mogą być zmienione przez producenta z uwagi na rozwój techniczny wyrobu, a także w celu spełnienia indywidualnych wymagań użytkowników. 

W fotelu zastosowano podzespoły najwyższej jakości o wysokich parametrach technicznych co przekłada się na doskonałe walory użytkowe fotela. Wysoką jakość potwierdzają przeprowadzone badania, przy maksymalnym obciążeniu siłowniki przepracowały bezawaryjnie 10 000 cykli. Siłowniki posiadają przy tym specjalny system zabezpieczeń przed skutkami ich awarii. Rama fotela wykonana jest ze stali lakierowanej farbami epoksydowymi. Konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, aby większość elementów miała 2 punkty podparcia w celu osiągnięcia maksymalnej wytrzymałości i gwarancji długoletniego użytkowania. Elementy elektryczne zabezpieczone są osłonami ABS w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania dla pacjenta oraz ze względów estetycznych. Pilot jest wodoodporny oraz odporny na uderzenia i upadki. Podłokietniki fotela regulowane są w pionie i poziomie, można je także podnieść o 90° aby łatwiej zająć miejsce na fotelu, są bardzo wygodne i mają ergonomiczny kształt. Regulowany podnóżek (opcja) pozwala na dostosowanie fotela do pacjentów o różnym wzroście (zakres regulacji 24cm). Podnóżek jest łatwo demontowany. Fotel został zaprojektowany w sposób zapobiegający wypadnięciu pacjenta w przypadku utraty przytomności.


System „SHOCK POSITION” - pozycja reanimacyjna (Trendelenburga) uruchamiana jednym przyciskiem
Płaski regulowany podnóżek
Wieszak na kroplówkę
Rozkładany, dodatkowy pulpit (dopuszczalne obciążenie max 3kg)
Lampka do czytania

  

Szeroka gama kolorów zadowoli nawet najbardziej wymagających. Tkanina i pianka użyte w produkcji są materiałami o zmniejszonej palności, mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dostępne są również w wersji zmywalnej. Wszystkie poduszki można zdemontować w celu czyszczenia i dezynfekcji.

 

Copyright 2011 Formed | projekt i wykonanie: euforia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij

Facebook